Festynami jesień się zaczyna
Jesień chcemy powitać z przytupem. 21 września w godz. 12:00-18:00 na zielonym terenie między ul. Powstańców Śląskich, Zaolziańską, Komandorską a Radosną odbędzie się duży, międzyosiedlowy festyn „Babie Lato” z ogromem atrakcji dla małych i dużych. Zapraszamy do wspólnej zabawy mieszkańców wszystkich Osiedli.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe wraz z partnerami przygotowała na ten dzień mnóstwo propozycji i niespodzianek. Zapewniamy, że w żadnym innym miejscu we Wrocławiu nie będzie się tego dnia działo aż tak dużo i warto do nas dołączyć.

W programie:
– strefa sportu, w niej aż kilkanaście różnych konkurencji, jak: tor przeszkód, pociąg, bieg w workach, strzelanie z łuku, unihokej, rzuty do tarczy, siatkonoga, badminton, przeciąganie liny czy mecz piłkarski. Wszystko pod okiem trenerów z Uczniowskiego Klubu Sportowego Respect Wrocław. Będą medale!
– strefa twórczości – dla tych, co lubią pomalować, posklejać, polepić, poskładać. Animatorki ze spółdzielczych klubów: Pracowni Siostrzanej, Klubu Kultury „Anna” oraz CALu na Hubach – Widna 17 zaproszą do malowania na sztalugach, robienia ozdób z koralików, modelowania z gliny, malowania na kamieniach i drewnie, projektowana lampionów ze słoików. Będą też „liściaki” i tworzenie mandali w kolorach nadchodzącej jesieni.
– strefa edukacyjna – w której będzie można pooglądać niebo przez profesjonalne teleskopy (pod okiem astronoma Pana Eugeniusza Fudali), rozwiązać zagadkę ekologiczną (przygotowaną przez Ekosystem) czy poznać tajniki robienia „gniotków” (wtajemniczą nas Panie z przedszkola Bim Bam Bom). Świat jest pasjonujący także jesienią! – strefa gier podwórkowych – pamiętacie grę w klasy albo w gumę? Tutaj na pewno sobie przypomnicie!
– gra terenowa – poprowadzą ją animatorki z Klubu Kultury Anna i Pracowni Siostrzanej. Będzie ciekawie!
– nauka tańca – nauka prostych kroków tańca towarzyskiego pod okiem Pani Iwony Kmieć, instruktorki tańca ze Studia Tańca Wodzirej oraz tańca w kręgu pod okiem Pani Małgorzaty Kołodziej, absolwentki AWF
– strefa relaksu – z leżakami i lemoniadą.
– dmuchańce, malowanie buziek, straż konna Straży Miejskiej – czyli to, co najmłodsi lubią najbardziej.
– muzyka na żywo – i nie tylko.
– strefa gastronomii – z kawą, lodami i niespodziankami!
Jednym słowem – szkoda by było to przegapić! Przyjdźcie koniecznie.
„Witaj Jesień na Hubach 2025 „
A już 4 października w godz. 10:00 – 15:00 Radni Osiedla III „Huby” wraz z CALem na Hubach – Widna 17 zapraszają sąsiadów na kameralny festyn osiedlowy. Zabawa odbędzie się na boisku przy ul. Ślicznej.
Celem wydarzenia jest integracja społeczności lokalnej, ale też solidna dawka radości i dobrej zabawy.
W programie:
– kolorowanie gotowych obrazków przez dzieci
– warsztaty – praca z darami jesieni
– konkursy i zabawy sportowe prowadzone przez animatora.
– dmuchane zamki
– straż konna Straży Miejskiej Wrocławia – możliwość wykonania zdjęcia ze strażnikiem miejskim
