Spotkajmy się na Walnym Zgromadzeniu
Tegoroczne Walne Zgromadzenie Spółdzielnie Mieszkaniowej Wrocław-Południe zostało zwołane na dzień 29 czerwca 2026 r. o godz. 17:00. Tradycyjnie już odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym/WCK obok Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. W porządku obrad znalazły się m.in. wybory członków Rady Nadzorczej na kadencję 2026-2029.
Porządek obrad Walnego Zgromadzenia przedstawia się następująco:
- Otwarcie i stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia.
- Wybór prezydium (przewodniczący, sekretarz, asesorzy).
- Przyjęcie porządku obrad.
- Wybór komisji: wyborczej, skrutacyjnej i wnioskowej.
- Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej za rok 2025 oraz podjęcie uchwały w tym zakresie.
- Przedstawienie rocznego sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z działalności Spółdzielni za rok 2025 i podjęcie uchwały w tym zakresie.
- Podjęcie uchwały w sprawie podziału nadwyżki bilansowej za rok 2025.
- Przedstawienie informacji o wnioskach z przeprowadzonych lustracji działalności Spółdzielni.
- Głosowanie w sprawach absolutoriów dla członków Zarządu za rok 2025, obejmujące: głosowania (tajne), ogłoszenie wyników i odczytanie uchwał.
- Wybory członków Rady Nadzorczej na kadencję 2026 – 2029 r., obejmujące: ogłoszenie listy kandydatów, prezentację kandydatów, przedstawienie zasad głosowania – głosowanie (tajne), ogłoszenie wyników wyborów do Rady Nadzorczej, odczytanie uchwały.
- Rozpatrzenie wniosków przedstawionych przez Komisję Wnioskową.
- Zakończenie obrad.

INFORMACJA
- Na podstawie art. 83 ust. 6 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych informujemy, że sprawozdanie z działalności Spółdzielni, sprawozdanie finansowe, opinia biegłego rewidenta i sprawozdanie Rady Nadzorczej za rok 2025 r. zostaną wyłożone w pokoju nr 7 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Trwałej 7 oraz w siedzibach Administracji Osiedli I – IV, od dnia 03.06.2026 r.
- Projekty uchwał zostaną wyłożone w siedzibie Spółdzielni we Wrocławiu przy ul. Trwałej 7 – w pokoju nr 7 oraz w siedzibach Administracji Osiedli I – IV, od dnia 15.06.2026 r. Oryginał niniejszego zawiadomienia dostępny jest przy ul. Trwałej 7 – w pokoju nr 7, w siedzibach Administracji Osiedli I – IV oraz na stronie internetowej.
- Członkowie Spółdzielni mają prawo nie później niż na 3 dni przed Walnym Zgromadzeniem, tj. do dnia 25.06.2026 r. zgłaszania: poprawek do projektów uchwał, pełnomocników do udziału w Walnym Zgromadzeniu oraz kandydatów do Rady Nadzorczej. W powyższym terminie członek Spółdzielni powinien udzielić pełnomocnictwa na piśmie, a pełnomocnicy inni niż członkowie Spółdzielni – złożyć oświadczenie potwierdzające, że są dla udzielającego pełnomocnictwa osobą bliską. Również w tym terminie kandydaci zgłoszeni do Rady Nadzorczej powinni złożyć oświadczenia, o których mowa w §135 ust. 8 Statutu Spółdzielni, tj.: zgłoszenie kandydowania i oświadczenie.
- Na Walnym Zgromadzeniu będzie stosowany system elektronicznego zliczania głosów, z użyciem bezprzewodowych terminali (pilotów). Pilot spełnia jednocześnie rolę mandatu.

DOJAZD DO HALI STULECIA (LUDOWEJ)
Osiedle I „Anna” – tramwaj linii 2; Osiedle II „Dorota- Barbara” – tramwaj linii 2; Osiedle III „Huby” – autobus linii 145 i 146; Osiedle IV „Gaj” – autobus linii 145 i 146. Ponadto do Hali Stulecia z różnych punktów miasta można dojechać następującymi środkami komunikacji miejskiej: tramwajami linii 1, 4, 10 oraz autobusami: 145, 146. Rozkład jazdy jest na stronie internetowej pod adresem: https://www.wroclaw.pl/komunikacja/rozklady-jazdy. Członkowie Spółdzielni będą mogli skorzystać także z podstawionych specjalnie na tę okazję bezpłatnych autobusów MPK. W wyznaczonych miejscach w dniu 29.06.2026 r. o godz. 1530 będą podstawioneautobusy:
1. Osiedle I „Anna” – ul. Stysia 16-18, przy kościele p.w. św. Ignacego Loyoli – odjazd autobusu o godz. 1550.
2. Osiedle II „Dorota-Barbara” – ul. Wielka, na wysokości szkoły nr 72 – odjazd autobusu o godz. 1550.
3. Osiedle III „Huby” – ul. Wieczysta 87 – odjazd autobusu o godz. 1550.
4. Osiedle IV „Gaj” – ul. Działkowa – Parking Spółdzielni – odjazd autobusu o godz. 1550.
Po zakończeniu obrad członkowie Spółdzielni zostaną odwiezieni sprzed Hali Stulecia (Parking Budimex po lewej stronie od wyjścia) do miejsc wymienionych powyżej.
