Widzisz – reaguj
26 listopada o 7 rano kłęby gęstego dymu spowiły blok przy ulicy Świeradowskiej. Dobiegał z komina jednego z sąsiednich domów jednorodzinnych.
Czytaj dalej26 listopada o 7 rano kłęby gęstego dymu spowiły blok przy ulicy Świeradowskiej. Dobiegał z komina jednego z sąsiednich domów jednorodzinnych.
Czytaj dalejTa przycinka była konieczna. Odbyła się zgodnie z zaleceniami Policji. Teraz znacznie się przejaśniło, a likwidacja „ciemnych stref” powinna poprawić bezpieczeństwo.
Czytaj dalej18 września rusza głosowanie na tegoroczne projekty WBO. Głosy będzie można oddawać do 5 października. Walczymy o kolejne etapy Parku Henrykowskiego i Hubosfery.
Czytaj dalejSkąd pomysł na łąkę kwietną w spółdzielni? Czy było warto? Zachęcamy do obejrzenia filmu o jednej z pierwszych łąk miejskich we Wrocławiu.
Czytaj dalejW czerwcu i lipcu na osiedlu Huby została przeprowadzona kompleksowa pielęgnacja zieleni – drzew, krzewów, żywopłotów i trawników.
Czytaj dalej„Psia Górka” to park kieszonkowy, który powstał przy ulicy Grabskiego specjalnie z myślą o psich pupilach.
Czytaj dalejMieszkańcy rejonu ulic Sanockiej, Ślężnej i Komandorskiej nareszcie mogą korzystać z zielonego skweru, który powstał w miejsce zdewastowanego terenu.
Czytaj dalejZałożone wiosną ubiegłego roku łąki kwietne przy Gwiaździstej i Zielińskiego ponownie zakwitły. To pionierski projekt Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe i jeden z pierwszych w mieście.
Czytaj dalejNiska wilgotność gleby i perspektywa kolejnych długotrwałych upałów skłoniła także Spółdzielnię Mieszkaniową Wrocław-Południe do zmiany podejścia do osiedlowej zieleni.
Czytaj dalejUstaliliśmy już trzy lokalizacje, w jakich pojawią się nasze czujniki smogu.
Czytaj dalej