W sąsiedztwie: będzie skwer zamiast gruzów
Ten kawałek przestrzeni sąsiadujący bezpośrednio z terenem SM Wrocław-Południe przez lata był składowiskiem gruzu. Teraz powstaje tu zielony skwer.
Czytaj dalejTen kawałek przestrzeni sąsiadujący bezpośrednio z terenem SM Wrocław-Południe przez lata był składowiskiem gruzu. Teraz powstaje tu zielony skwer.
Czytaj dalejDoczekaliśmy się – wysiane w czerwcu łąki kwietne przy ulicy Gwiaździstej zakwitły! To pionierski projekt w Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe i jeden z pierwszych w mieście.
Czytaj dalejHortensje to jeden z symboli Bretanii. Mieszkańcy ulicy Zaolziańskiej postanowili posadzić je pod blokiem. Efekt jest bajeczny.
Czytaj dalejNa grzyby do lasu? Niekoniecznie. Można je znaleźć również na trawniku w centrum miasta. Obrodziły m.in. przy Zielińskiego.
Czytaj dalejNa Zielińskiego kolejne metamorfozy. Na razie są nowe chodniki i klomby. We wrześniu zostaną nasadzone rośliny.
Czytaj dalejJeszcze niedawno były tam popadający w ruinę kiosk. W marcu powstał skwer. Teraz wygląda kwitnąco.
Czytaj dalej10 czerwca rano pracownicy SM Wrocław-Południe znaleźli na schodach galeriowca przy ul. Powstańców Śląskich sokoła pustułkę. Ptak nie potrafił latać.
Czytaj dalejW nocy z 15 na 16 maja przy ulicy Skwerowej z niewiadomych przyczyn zawalił się cały pień drzewa. Okazało się, że jego korona miała mieszkańców – trzy wronie pisklęta.
Czytaj dalejPrzy ulicy Działkowej ktoś uszkodził cztery nasadzone przez nas drzewa! Drzewka zostały zdewastowane i nie da się już ich uratować.
Czytaj dalejPod koniec kwietnia nasadziliśmy nowe krzewy i trawy ozdobne na rabatce przy ulicy Komandorskiej 37-51. W czasie majówki trzy ozdobne krzewy zniknęły.
Czytaj dalej