Czwarty Wrocławski Dzień Dziecka
31 maja w Parku Słonecznym na Gaju już po raz czwarty celebrowaliśmy święto najmłodszych mieszkańców naszych osiedli. Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe znowu połączyła siły z Radą Osiedla Gaj oraz Młodzieżowym Centrum Sportu, żeby zapewnić dzieciom dzień pełen wrażeń i atrakcji.

Uczestnicy pikniku nie mogli się nudzić, bo w tym roku dołączyło do nas wielu partnerów z nowymi pomysłami na zabawy i aktywności. W sprawnym przebiegu wydarzenia pomagali nam wolontariusze z Młodzieżowej Rady Miasta oraz z Zespołu Szkół Gastronomicznych. Po raz kolejny można było spróbować swoich sił pod okiem instruktorów z Krainy Szachów, a dodatkowo – tuż obok – poćwiczyć język angielski z robotem ze szkoły SieUczy.pl.

Fundacja Rock On zaprosiła uczestników do nauki brawurowego tańca w stylu rock and roll, a trenerka Weronika Kosik – na lekcję fitnessu. Bardzo twórczo i kreatywnie było w strefie spółdzielczych klubów kultury, poprowadzonej przez animatorki z Klubu Kultury Anna, Pracowni Siostrzanej oraz CALu na Hubach.

Z kolei prawdziwe miasteczko edukacyjne zorganizowały dla naszych najmłodszych mieszkańców jednostki miejskie: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Zarząd Zieleni Miejskiej, Wrocławskie Mieszkania i Ekostraż.

Z ogromną ilością bezpłatnego popcornu przybyła do nas Autorska Szkoła Podstawowa Fingo i przedszkole Bim Bam Bom, a watę cukrową – w pakiecie z opieką pielęgniarza – serwowała Przychodnia Gaj. Żłobek Dwa Kroki z kolei zaprosił do robienia balonikowych figurek. Prawdziwą niespodziankę sprawił dzieciom Patrol Konny Straży Miejskiej i wóz strażacki.

Tradycyjnie już były dmuchańce i energetyczne zabawy z animatorkami z Asobi. Nad strefą sportową czuwali jak zwykle trenerzy z klubu Respect i nie mogło być inaczej: wydaliśmy ponad 500 medali.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczynili ten dzień tak wyjątkowym dla najmłodszych Wrocławian!
