Budowa szeregówek na Wojszycach na finiszu

Dobiega końca budowa sześciu budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej: trzech przy ul. Oboźnej 24 oraz trzech przy ul. Szarych Szeregów 33-37. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowalne zostaną zakończone na przełomie 2025 i 2026 roku, a już w drugim kwartale 2026 roku osoby zainteresowane kupnem będą mogły wziąć udział w aukcji.

Inwestycja przy ul. Oboźnej 24

Fotogaleria: @NieszablonoweKadry

Pierwsza łopata pod budowę została wbita w czerwcu 2024 roku. Zgodność prowadzonych prac z założonym harmonogram kontroluje specjalnie powołany zespół, składający się z członków Rady Nadzorczej oraz pracowników Spółdzielni. – Z zadowoleniem możemy potwierdzić, że proces inwestycyjny przebiega terminowo i zgodnie z założeniami – mówi Pan Julian Starczewski, przewodniczący Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi w Radzie Nadzorczej, który regularnie wraz z zespołem odwiedza plac budowy. – To daje szansę na zakończenie budowy w umownym czasie i rozpoczęcie sprzedaży w dogodnym momencie, czyli z początkiem wiosny 2026 roku.

Decyzję o zrealizowaniu tej inwestycji podjęła Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe w styczniu 2022 roku.  Wcześniej – przez piętnaście lat – działki na Wojszycach pozostawały niezagospodarowane, generując co roku coraz wyższe koszty dla Spółdzielni, wynikające z koniecznych prac pielęgnacyjnych, zabezpieczających teren oraz podatków.

Mając na uwadze jeden z zasadniczych celów funkcjonowania Spółdzielni, jakim jest budownictwo mieszkaniowe, a także potrzebę zwiększenia majątku, umożliwiającego dalsze inwestycje w tym zakresie dla osób posiadających mieszkania w naszej Spółdzielni, zasadnym stało się racjonalne wykorzystanie tych działek do celów gospodarczych.

Budowa kilku szeregówek na Wojszycach ma na celu rozsądne zagospodarowanie terenu z korzyścią dla członków Spółdzielni, do których pieniądze z inwestycji wrócą z nawiązką.

Inwestycja przy ul. Szarych Szeregów 33-37

Uzyskane ze sprzedaży w licytacji środki wpłyną do Spółdzielni i będą podzielone przez Walne Zgromadzenie. Więcej informacji technicznych dostępne jest na stronie www.wroclaw-poludnie.pl/budownictwo-mieszkaniowe.

W procedurze przetargowej będą mogli wziąć udział zarówno członkowie Spółdzielni, jak i osoby spoza niej.

Cena wywoławcza poszczególnych budynków mieszkalnych zostanie określona po podsumowaniu wszystkich kosztów budowy oraz wyceny gruntu na podstawie operatu szacunkowego. Nad prawidłowością wyliczeń będzie czuwała Rada Nadzorcza.

13 myśli na temat “Budowa szeregówek na Wojszycach na finiszu

Komentarze są wyłączone.