Wytwórca ciepła podnosi cenę

Wytwórca ciepła KOGENERACJA S.A. niespodziewanie podniósł cenę. Ta podwyżka jest olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich. W połowie września Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe otrzymała zawiadomienie o wzroście cen ciepła od 1 października 2025 roku.

Przy obecnych kosztach zakupu ciepła w naszej Spółdzielni na poziomie około 30 mln złotych, jest to wzrost o ponad 1 mln złotych. Niestety będzie odczuwalny dla mieszkańców i najemców lokali użytkowych, którzy zapłacą o około 4% więcej.

Wydawało się, że podwyżka z lipca br., również wprowadzona przez KOGENERACJĘ S.A., będzie w tym roku już tą ostatnią. Wcześniej w 2025 roku musieliśmy jeszcze zmierzyć się ze styczniową regulacją, kiedy to wzrost kosztów ogłosił zarówno wytwórca ciepła – KOGENERACJA S.A., jak i dostawca ciepła Fortum. Tymczasem okazuje się, że od października czeka nas kolejna podwyżka – tym razem zupełnie niespodziewana. Łącznie KOGENERACJA S.A. w bieżącym roku podniosła składniki cen w taryfie opłat o ponad 20%, czyli o około 5 mln złotych. 

Wpływ poszczególnych składników taryfy na całkowite koszty zakupu energii cieplnej, po przeliczeniu, powoduje wynikowe zwiększenie tych kosztów od października odpowiednio o:

Dla lokali mieszkalnych:

3,92% dla centralnego ogrzewania;

3,99% dla ciepłej wody użytkowej.

Dla lokali użytkowych:

4,10% dla centralnego ogrzewania;

4,15% dla ciepłej wody użytkowej.

    U progu sezonu grzewczego musimy się zmierzyć z niezbyt dobrymi wieściami. Pozostaje nam liczyć na ciepłą jesień. 

    6 myśli na temat “Wytwórca ciepła podnosi cenę

    Komentarze są wyłączone.