Wytwórca ciepła podnosi cenę
Wytwórca ciepła KOGENERACJA S.A. niespodziewanie podniósł cenę. Ta podwyżka jest olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich. W połowie września Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe otrzymała zawiadomienie o wzroście cen ciepła od 1 października 2025 roku.
Przy obecnych kosztach zakupu ciepła w naszej Spółdzielni na poziomie około 30 mln złotych, jest to wzrost o ponad 1 mln złotych. Niestety będzie odczuwalny dla mieszkańców i najemców lokali użytkowych, którzy zapłacą o około 4% więcej.
Wydawało się, że podwyżka z lipca br., również wprowadzona przez KOGENERACJĘ S.A., będzie w tym roku już tą ostatnią. Wcześniej w 2025 roku musieliśmy jeszcze zmierzyć się ze styczniową regulacją, kiedy to wzrost kosztów ogłosił zarówno wytwórca ciepła – KOGENERACJA S.A., jak i dostawca ciepła Fortum. Tymczasem okazuje się, że od października czeka nas kolejna podwyżka – tym razem zupełnie niespodziewana. Łącznie KOGENERACJA S.A. w bieżącym roku podniosła składniki cen w taryfie opłat o ponad 20%, czyli o około 5 mln złotych.
Wpływ poszczególnych składników taryfy na całkowite koszty zakupu energii cieplnej, po przeliczeniu, powoduje wynikowe zwiększenie tych kosztów od października odpowiednio o:
Dla lokali mieszkalnych:
3,92% dla centralnego ogrzewania;
3,99% dla ciepłej wody użytkowej.
Dla lokali użytkowych:
4,10% dla centralnego ogrzewania;
4,15% dla ciepłej wody użytkowej.
U progu sezonu grzewczego musimy się zmierzyć z niezbyt dobrymi wieściami. Pozostaje nam liczyć na ciepłą jesień.

Pingback:clozapin
Pingback:is vidalista 40 safe
Pingback:relonchem finasteride review
Pingback:orlistat otc requirements
Pingback:toradol therapeutic uses
Pingback:ivermectin scabies FAQ