To było piękne „Babie Lato”!

Jesień w Spółdzielni powitaliśmy sąsiedzkimi spotkaniami. Nic tak nie rozgrzewa serc jak czas spędzony razem oraz wspólna zabawa i twórczość.

Fotogaleria: @NieszablonoweKadry

Po raz pierwszy w Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe odbył się międzyosiedlowy jesienny festyn „Babie Lato”, który już na stałe będzie wpisany w kalendarz spółdzielczych wydarzeń.

Piękniejszego babiego lata nie mogliśmy sobie wymarzyć. Temperatura sięgająca 30°C, pierwsze kasztany spadające z drzew i srebrzyste nici unoszące się w powietrzu – to była idealna sceneria do pierwszego w Spółdzielni, międzyosiedlowego festynu kończącego lato i zapraszającego jesień. Przy takiej aurze 21 września na podwórku między ulicami Powstańców Śląskich, Zaolziańską, Komandorską a Radosną celebrowaliśmy wspólnie ostatnie upalne chwile tego roku. Współpracownicy Spółdzielni z zakresu działalności artystycznej, muzyki, sportu, tańca, edukacji, ekologii, bezpieczeństwa, a nawet astronomii przygotowali mnóstwo atrakcji dla mieszkańców.

Za wykonanie kilku zadań sportowych można było otrzymać medal. Wśród konkurencji był m.in. skok w workach.

Straż konna Straży Miejskiej Wrocławia wzbudziła duże zainteresowanie.

Przedszkole Bim Bam Bom nie tylko przygotowało animacje, ale jeszcze serwowało chrupiący popcorn.
Na stoisku Ekosystemu można było pokolorować ekologiczną torbę.
W strefie sportu można było sprawdzić swoją celność.
Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować malowania po folii stretch – pomysł przedszkola Bim Bam Bom.
To była duża frajda i powstało wspólne, kolorowe dzieło.
Do wspólnego malowania zapraszały też Kluby Kultury, działające przy Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe. Ileż tam było jesiennych barw!
Można było zrobić lampion w słoiczku pod okiem animatorek z Klubu Kultury „Anna”.
A jakie dzieła powstawały z gliny! Do tej twórczej aktywności zaprosiły animatorki z Pracowni Siostrzanej.
Kto chciał odpocząć, mógł to zrobić w strefie relaksu, którą zaaranżował CAL na Hubach – Widna 17.
Czy wyobrażacie sobie prawdziwe babie lato bez lodów? My nie!
A strefę spotu bez piłki nożnej?
Bramki przywieźliśmy aż z Gaju. Dziękujemy Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Respect za ich wypożyczenie!
Niektórzy woleli przeciąganie liny.
Zdobyte medale będą miłą pamiątką.
Z astronomem Eugeniuszem Fudali można było poobserwować niebo przez profesjonalne teleskopy.
A działo się na niebie dużo! Właśnie w dzień „Babiego Lata” wypadło zaćmienie słońca. I choć w naszym regionie trudno je było dostrzec, na pewno podsycało ciekawość.
Na ziemi działo się jeszcze więcej. Nauczycielka tańca ze Studia Tańca Wodzirej – Pani Iwona Kmieć – zaprosiła uczestników festynu do nauki prostych kroków tanecznych.
Pod dobrym, instruktorskim okiem każdy może poczuć frajdę z tańczenia.
Był też pokaz tańca w kręgu. Instruktorka – Pani Małgorzata Kołodziej – na co dzień tańczy z paniami w Klubie Kultury „Anna”.
Najmłodsi ustawiali się w długiej kolejce do malowania buziek.
Emocje u maluchów wzbudzały też pojazdy Straży Miejskiej.
Strażnicy miejscy uczyli też zasad pierwszej pomocy.
Rada Osiedla Powstańców Śląskich zadbała o pożywną grochówkę.
Rozdawana w punkcie recepcyjnym woda znikała szybko, bo było naprawdę gorąco.
Jak przystało na piknik, musiały być też bańki mydlane.
I harce na dmuchańcach.
W chwili skupienia można było namalować prawdziwy obraz.
Całe wydarzenie prowadził mieszkaniec Spółdzielni – wrocławski muzyk i artysta, Tomasz Krajewski. Na koniec zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru.
Prezes Spółdzielni Pan Marek Dera zapewnił, że „Babie Lato” na stałe zagości w kalendarzu spółdzielczych wydarzeń.

W czasie festynu „Babie Lato” rozdaliśmy:

– 936 butelek wody (było gorąco!),

– 730 zakładek do książek (przydadzą się w jesienne wieczory!),

– 620 naklejek dla najmłodszych,

– 100 medali dla uczestników sportowych konkurencji,

– niepoliczalną liczbę uśmiechów i dobrej zabawy.

Do zobaczenia za rok!!!

8 myśli na temat “To było piękne „Babie Lato”!

Komentarze są wyłączone.